EDUakcja w MA | Ostrożnie, Ziemia!

cykl wydarzeń online

01.04 - 30.04.2021

Kwietniowa edycja #EduAkcji poświęcona będzie naszemu jedynemu domowi – Ziemi.

W tym miesiącu zastanowimy się nad tym, jak możemy o nią lepiej zadbać. Przyjrzymy się nowoczesnym strategiom budownictwa ekologicznego oraz poznamy garść inspiracji do działań na rzecz Ziemi w naszym najbliższym otoczeniu.

Część wydarzeń odbędzie się w ramach Festiwalu C-Change organizowanego we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia.

Nie ma na co czekać. Los Ziemi jest w naszych rękach!

Harmonogram wydarzeń:

10.04.2021 (sobota), godzina 12.00 - Architektura ekologiczna - wykład online dr. Cezarego Wąsa

Życie jednostek i społeczeństw w dużych miastach XXI wieku przyniosło niedogodności, które budzą narastającą krytykę. Odpowiedzią na głosy krytyczne są projekty pojedynczych obiektów i całych miast uwzględniające mniejsze zużycie energii czy większy związek z naturalnym środowiskiem. Przegląd dzieł architektury, które realizują postulaty ekologów wskazuje, że eksperymentalne dzieła są obecnie trudne do szybkiego upowszechnienia.

Wydarzenie w ramach Festiwalu C-Change – Kultura i sztuka w walce ze zmianami klimatu

24.04.2021 (sobota), godzina 11.00-12.30 - Co z tym śmieciem? - warsztaty online dla rodzin z dziećmi (6-12 lat), platforma ZOOM

Czy często zdarza Ci się zobaczyć plastikową butelkę z niebieskim kontenerze, chociaż naklejka na nim wyraźnie mówi, że nie powinna się tam znaleźć? Czy wiesz, że mimo swojej nazwy „papierek” po cukierku zazwyczaj nie powinien trafiać do kosza na papier? Czy masz świadomość, że wyrzucenie swoich odpadów BIO w plastikowym worku niweczy wysiłek całego bloku w segregowaniu śmieci? Dlaczego prawidłowe segregowanie odpadów jest istotne w zmniejszaniu naszego śladu węglowego? A co to w ogóle jest ślad węglowy? Dużo pytań… Postaramy się znaleźć na nie odpowiedź podczas naszych kolejnych warsztatów rodzinnych online. W części praktycznej zaprojektujemy plakaty do powieszenia na klatce schodowej, w szkole lub miejscu pracy, które pomogą zrozumieć sąsiadom i znajomym jak prawidłowo segregować odpady. A tym samym - dbać o nasz wspólny dom - Ziemię.

Zajęcia odbędą się na platformie ZOOM i są bezpłatne.

Zapisy poprzez formularz Google: https://forms.gle/9K3DdfEkvBf7C7Vv7

Aktualności